JA w relacjach, ćwiczenia metodą Lowen


warsztaty lowen psych warszOd narodzin po śmierć towarzyszą nam ludzie. Razem z nimi przechodzimy przez różnorodne życiowe sytuacje: w  pracy, w szkole, w rodzinie – zarówno tej pochodzenia, jak i tej stworzonej przez siebie, w życiu codziennym i od święta. Wszędzie i wciąż jesteśmy z innymi co porusza, wywiera wpływ, budzi przeróżne myśli, impulsy, uczucia. Powszechnie przyjmuje się, że relacje są czymś ważnym, uznaje się je nawet za jeden ze składników szczęścia. Z drugiej strony obcowanie z innymi bywa trudne, przysparza problemów, nie tak łatwo stworzyć satysfakcjonujące więzi. Zapraszamy na zajęcia, gdzie bliżej przyjrzymy się związkom międzyludzkim, będziemy odkrywać i doświadczać siebie w różnorodnych relacyjnych odsłonach i kontekstach. Tematy, które min. będziemy poruszać, to:

Jakie postawy przyjmuję w swoich relacjach? Zachowuję dystans czy mocno się angażuję? Ile jest we mnie lęku? Czy umiem stawiać granice, odmawiać? Ale też czy umiem przyjmować? Na ile mogę pozwolić sobie na indywidualność? Czy znam swoje potrzeby i czy umiem sięgać po ich spełnienie? Jakie uczucia przeważają w moich relacjach? Jakich uczuć doświadczam rzadko albo wcale?

Cykl spotkań oparty jest na programie lowenowskim, czyli metodzie pracy z ciałem, psychiką i emocjami. Podczas zajęć skupimy się na uczuciach, konfliktach wewnętrznych i postawach jakie pojawiają się w relacjach z innymi. Na cykl składają się 4 zajęcia, odbywające się co tydzień. Można pojawić się na wybranych, bądź uczestniczyć we wszystkich. Każde spotkanie ma swój temat przewodni, są to:

  • 13 marca: JA W RELACJACH – Jaki/jaka jestem w relacjach? O czym są moje relacje?
  • 20 marca: GRANICE – Jak mówię „nie” i „tak”? Czy znam swoje granice? Czy potrafię ich bronić? Czy potrafię je otwierać?
  • 27 marca: POTRZEBY – Czy mogę potrzebować? Czy jestem świadomy swoich potrzeb w relacjach z innymi? Czy potrafię mówić innym o swoich potrzebach? Czy mogę potrzebować innych? A może potrzebuję ich nadmiernie?
  • 3 kwietnia: UCZUCIA – Czy czuję i co czuję? Czy mogę ujawniać swoje uczucia? Ile kontroli muszę zachować?

Spotkania odbywają się w poniedziałki w godzinach 9:30 – 12:00

CZYM SĄ ĆWICZENIA LOWENA?
Doświadczeniem, gdzie poprzez ćwiczenia uczymy się siebie na nowo. Zaczniemy od ćwiczeń pogłębiających kontakt z ciałem, aby czuć siebie lepiej, uwolnić się od biegających myśli w pewnym stopniu. Stopniowo pojawią się również ćwiczenia ekspresyjne i ćwiczenia, które pomogą w kontakcie z uczuciami związanymi z relacjami, ze stawianiem granic, z wyrażaniem własnych potrzeb. Wszystko to w bezpiecznej atmosferze i wśród ludzi z podobną ciekawością, którzy również szukają lepszego kontaktu ze sobą.

W CZYM MOGĄ MI POMÓC TAKIE ĆWICZENIA?
Dzięki pogłębianiu kontaktu z ciałem możemy stać się pełniejsi, bardziej spójni. Będąc bliżej siebie, lepiej czujemy i rozumiemy to co się w nas dzieje, wzrasta też umiejętność wyrażania tego co czujemy i myślimy. Podczas ćwiczeń możemy dotknąć bieżących konfliktów w życiu, bądź też takich, które pojawiły się kiedyś i ciągle żyją niewyrażone gdzieś, głęboko w ciele. Ćwiczenia te są też świetne dla osób, które na co dzień czują się zamknięte, mało ekspresyjne, a chciałyby nad tym pracować w bezpiecznej atmosferze.

DLA KOGO?
-dla tych, którzy czują że w ich środku dzieje się wiele, ale nie wiedzą jak sobie z tym radzić
-dla tych, którzy szukają kontaktu ze swoimi uczuciami
-dla tych, którzy szukają kontaktu ze swoją wewnętrzną siłą
-dla tych, którzy potrzebują przestrzeni na rozładowanie, wyrażenie uczuć, które na co dzień w nich „siedzą”
-dla tych, którzy czują, że w ich ciele jest wiele napięcia i chcieliby nauczyć się je rozładowywać
-dla tych, którzy chcą spróbować czegoś nowego
-dla tych, którzy chcą lepiej poznać siebie

INFORMACJE LOGISTYCZNE:

CENA: 80zł za 1 spotkanie płatne przelewem

MIEJSCE: Ośrodek INSPIRO, Kozietulskiego 1 www.inspirowarszawa.pl

Można zapisać się na wybrane spotkanie bądź na cały cykl. W komentarzu przy zapisie wpisz na które spotkania chcesz się zapisać, odpowiednią kwotę przelej na konto podane po zapisie
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA, DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZAPISU!

PROWADZĄCY:

Jarosław Józefowicz – Jestem dyplomowanym psychologiem, psychoterapeutą i seksuologiem. Uczestniczę w szkoleniu psychoterapeutycznym metodą Lowena, (Analizy Bioenergetycznej) akredytowanym przez Florida Society for Bioenergetics. Więcej o mnie na: www.inspirowarszawa.pl

Maciej Gierasimiuk – Praktykuję ćwiczenia Lowenowskie od 2014 roku, jestem w szkoleniu metody Lowena (Analizy Bioenergetycznej) akredytowanym przez Florida Society for Bioenergetics. Psychologią zajmuję się od 6 lat, od 4 prowadzę szkolenia i warsztaty. Więcej o mnie znajdziesz w zakładce „o mnie”.

PRZECIWSKAZANIA

Metoda Lowena to metoda silnie oddziaływająca na głębokie struktury psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Dzięki temu jest skuteczna, ale też nie w każdym przypadku dobrze po nią sięgać. Prosimy o rozważenie, czy możecie z niej korzystać.

Przeciwskazania:
– stany psychotyczne
– terapia psychotropowa
– ciąża i okres połogu
– różnego rodzaju stany zapalne i ostre
– padaczka
– jaskra

Sytuacje, kiedy trzeba zachować szczególną ostrożność na siebie:

– duża wrażliwości na silne bodźce, np krzyk
– okres karmienia piersią
– stosowanie środków farmakologicznych
– ogólny słaby stan organizmu

Jeżeli ktoś jest w terapii, warto uprzedzić swojego terapeutę czy terapeutkę, że planuje się wziąć udział w warsztatach bioenergetycznych.

+48 602 788 785
jjozefowicz@psychologwarszawa.eu