Tyłem do przodu


Tyłem do przoduTyłem do przodu to jedna z wcześniejszych książek na temat psychologii zorientowanej na proces. Jej autorami są twórcy metody: Amy i Arnold Mindell, a ma ona formę zapisu seminarium prowadzonego przez nich w Essalem Institute w Kalifornii.

Zaletą pozycji jest przystępność. Łącząc w sobie relację z warsztatów, opis prac na żywo i objaśnienia teoretyczne, książka pozwala łatwo wniknąć w specyfikę podejścia procesowego, nie zgubić się w rzeczach, które mogą być nowe, odmienne od zwyczajowego sposobu myślenia o człowieku, świecie, życiu.

A ten tytuł… Z okładki: „W pewnym indiańskim szczepie żył kiedyś obdarzony szaloną mądrością figlarz i szelma. Zwano go „odmieńcem”, gdyż wszystko robił inaczej. Kiedy jego koń szedł do przodu, on siedział na nim zwrócony twarzą w tył. Postępując podobnie możemy ponownie nauczyć się cieszyć życiem”, zachęcają Amy i Arnold Mindell. Poprzez „odwrócenie naszej świadomości tyłem do przodu” możemy ujrzeć i robić wszystko w zupełnie nowy sposób.

Tyłem do przodu jest adresowana do każdego a szczególnie do tych, którzy czują się odrobinę znużeni zwyczajową konwencją przodem do przodu. W tym miejscu wypada ostrzec, że lektura grozi pobudzeniem apetytu na inny, niezwyczajny smak, na coś, co wykracza poza znane, codzienne i powszechne…. Zachęcam do przeczytania.

+48 602 788 785
jjozefowicz@psychologwarszawa.eu