O stawaniu się osobą – Carl G. Rogers


O stawaniu się osobą - Carl G. RogersCarl G. Rogers, jeden z czołowych przedstawicieli psychologii humanistycznej, napisał „O stawaniu się osobą“ po wielu latach pracy terapeutycznej. Wszystkie godziny spędzone z ludźmi i ich sprawami, całe doświadczenie i umiejętności zebrane przez niego w tym czasie, są tutaj. Jest też on sam, jako specjalista i jako człowiek, co akurat w tym przypadku często znaczy to samo.

Książka została napisana w taki sposób, że nadaje się zarówno dla specjalistów, którzy znajdą w niej cenne refleksje przydatne w pracy terapeutycznej, jak i ludzi szukających po prostu inspiracji do rozwoju wewnętrznego.

” O stawaniu się osobą” została wydana w 1961 r, pomimo to jest wciąż aktualna. Jest to możliwe, ponieważ Rogersowi udało się opowiedzieć w interesujący i przemawiający sposób o wartościach ponadczasowych – jak być z drugim człowiekiem w autentyczny, pogłębiony sposób. Dobrze ujął to Peter D. Kramer w przedmowie do książki: ” Oto spotykamy się z człowiekiem, który cierpliwie, lecz przy użyciu wszelkich dostępnych środków, próbuje usłyszeć innych i siebie samego”. Skomplikowana, prosta sprawa.

Jarosław Józefowicz

+48 602 788 785
jjozefowicz@psychologwarszawa.eu