Grupy i warsztaty

grupy_warsztaty_imageByć może macie trochę wolnego czasu i dostrzegacie potrzebę rozwoju dla siebie czy dla swoich dzieci? Jeżeli tak, zapraszam do orientowania się w propozycjach grup i warsztatów (dostępnych w zakładce „aktualności”). To różnorodne, interesujące zajęcia, które mają własną, szczególną specyfikę – nie ma tu może tyle czasu i uwagi dla poszczególnych osób co na terapii indywidualnej, jest natomiast energia grupy, wspólne zaangażowanie, możliwość kontaktu i wymiany doświadczeń.

 Zajęcia grupowe przygotowuję zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Te dla dzieci bazują na zabawie i ukierunkowanym wykorzystaniu aktywności, które są dla dzieci atrakcyjne. I tak na przykład, stosując zabawę, konkursy, arteterapię zajmujemy się emocjami. Dzieci mają często problemy z tym tematem – z jednej strony ich spontaniczność jest intensywna i zachwyca, z drugiej emocje potrafią nimi zawładnąć, przysparzając trudności zarówno im samym, jak i otoczeniu. Poprzez zabawę dzieci w nieinwazyjny sposób oswajają sferę uczuć, uczą się jej, nabierają w niej świadomości i biegłości.

Zajęcia grupowe dla rodziców są przeznaczone dla tych z Państwa, którzy chcą w pełniejszy sposób zrozumieć swoje dzieci i siebie, którzy szukają nowych, skutecznych sposobów radzenia sobie, czują potrzebę rozwijania się jako rodzic i jako człowiek. W czasie spotkań pracujemy zarówno nad postawą wewnętrzną, osobistą psychologią i filozofią życia, jak i wypływającymi z nich konkretnymi sytuacjami i sposobami odnoszenia się do dziecka.

Dany temat zgłębiamy przy wykorzystaniu specjalnie przygotowanych ćwiczeń opartych na psychologii procesu i psychologii klasycznej, arteterapii, pracy z ruchem. Pracujemy wykorzystując ukierunkowaną rozmowę, ciało i uczucia, przestrzeń, ruch, dźwięk i obraz. To, co ważne, dzieje się na kilku poziomach, m.in. interakcyjnym, edukacyjnym, emocjonalnym.

Formuła zajęć może być różnorodna, dostosowana do tematu, potrzeb grupy, uwzględniająca warunki środowiskowe. I tak, najczęściej wybieranymi rodzajami zajęć, są :

– Grupy popołudniowe, przeważnie trzygodzinne, w ramach jednego tematu odbywa się kilka lub kilkanaście spotkań, zazwyczaj dziesięć.

– Grupy wyjazdowe, na ogół tygodniowe.

– Warsztaty weekendowe.

Można te formuły mieszać tak, aby maksymalnie zaspokoić potrzeby grupy, istnieje również możliwość przygotowania i przeprowadzenia różnorodnych zajęć pod konkretne zamówienie, na zadany temat i przy uwzględnieniu specyfiki grupy.

Jeżeli wybieracie się na jakieś zajęcia dla dorosłych, możecie spodziewać się, że w obrębie danego tematu znajdzie się czas na: poznanie i zbliżenie, ćwiczenia w parach, wypowiedzi uczestników, przedstawienie teorii i idei psychologii procesu i niezbędne przerwy kawowo – obiadowe.

Jeżeli chcecie posłać dziecko na jakieś zajęcia, możecie być pewni, że będzie ono bezpieczne, pod dobrą opieką. I że spędzi czas na kształcącej zabawie, ciekawej interakcji z innymi dziećmi, rozwinie zasoby i przyswoi nowe zdolności.

Kontakt :

Jarosław Józefowicz

tel.: 0602 788 785

mail:jjozefowicz@psychologwarszawa.eu

skype: jaroslaw jozefowicz 

+48 602 788 785
jjozefowicz@psychologwarszawa.eu