Terapia seksuologiczna

terapia seksuologiczna2Życie i seksualność wzajemnie się przeplatają. Kiedy w sypialni dzieje się tak jak powinno, czujemy się spełnieni, natomiast gdy łóżko nie daje satysfakcji, jakość życia spada, nie tylko w wymiarze erotycznym, ale generalnie i w całości. Ponieważ tak się dzieje, że sfera intymna jest jedną z przestrzeni życia a nie odrębnym zjawiskiem, dobrze podchodzić do tego co się w niej wydarza w sposób holistyczny, uwzględniający całość funkcjonowania osoby. Mając taką świadomość, proponuję terapię opartą zarówno na wiedzy i doświadczeniu z zakresu seksuologii, jak i na rzetelnym warsztacie psychoterapeutycznym.

Terapia seksuologiczna może obejmować różnorodne obszary, często spotykane zagadnienia, to :

  • trudności relacyjne (nawiązywanie kontaktów, satysfakcjonujących relacji seksualnych, komunikacji w sferze erotycznej i seksualnej itp.
  • zaburzenia seksualne (zaburzenia erekcji, bolesność podczas stosunku, problemy z wytryskiem, zaburzenia orgazmu itp.),
  • brak lub utrata potrzeb seksualnych, nadmierny popęd seksualny, 
  • uzależnienie od seksu,
  • pomoc ofiarom zgwałceń, molestowania,
  • terapia dla par i małżeństw,
  • brak akceptacji własnej orientacji, problem z jej ujawnieniem oraz przygotowanie do ujawnienia,
  • praca z osobami, które chcą się rozwijać i przeżywać doświadczenia seksualne lepszej jakości.

Jak to wygląda:

Terapię seksuologiczną prowadzę w oparciu o wiedzę seksuologiczną, psychologię procesu, bioenergetykę Lowena, psychologię klasyczną. W dużej mierze polega to na ukierunkowanej rozmowie oraz wykorzystaniu pracy z ciałem, odgrywaniu scen terapeutycznych, stosowaniu elementów arteterapii, sięganiu do obrazów, snów.

Sesje trwają 50 minut. Odbywają się raz w tygodniu, chyba że dzieje się coś wyjątkowego – wtedy, okresowo, istnieje możliwość częstszych wizyt.

Trudno określić czas trwania terapii, ten aspekt ma zawsze wymiar indywidualny.

Jedna sesja kosztuje 300 zł.

Spotkania odbywają się w NZOZ HOLIPSYCHE przy placu Lelewela 2

Kontakt :

Jarosław Józefowicz

tel.: 0602 788 785

mail: jjozefowicz@psychologwarszawa.eu

+48 602 788 785
jjozefowicz@psychologwarszawa.eu