Nadspodziewnie dzielni ludzie – o parentyfikacji. Lowen; Analiza Bioenergetyczna. Czerwiec 2020 (Warszawa)


81978169_652808475258688_7124783928640012288_nOsoba, która przedkłada potrzeby innych nad swoje, zazwyczaj wzbudza uznanie. Postrzegamy dobrze, nawet uznajemy za wzór godny naśladowania, tych, którzy w trosce o otoczenie potrafią wznieść się ponad siebie. Samopoświęcenie zbiera wysokie noty i na ogół nikt nie pyta, jakim bywa okupione kosztem. To, co widzimy, wygląda ładnie, a jednak to tylko część obrazu. Jak wygląda całość?

Skłonność do stawiania innych ponad sobą zwykle kształtuje się we wczesnych latach życia i jest konsekwencją sytuacji, kiedy rodzice z różnych powodów i na różny sposób nie są w stanie być rodzicami, więc dzieci przestają być dziećmi. Dochodzi do swoistej zamiany ról, to dzieci podejmują odpowiedzialność, troszczą się, są nastawione na swoich bliskich, a nie odwrotnie. Nie do nich przynależy beztroska, im pozostaje wziąć na siebie i zadbać. W końcu okres dziecięcy przemija, lecz nie mija to, czego się nauczyliśmy. Dorośli, którzy wyrastają z takich dzieci, umieją tylko w taki sposób – myślą za kogoś, dbają o innych, są przekonani, że jeżeli oni czegoś nie zrobią, to się to nie stanie, martwią się nadmiernie i na zapas, ignorują siebie, swoje uczucia i potrzeby natomiast wykazują się rozumieniem ponad miarę, jeżeli chodzi o innych. I są samotni. Brakuje świadomości, że można inaczej, z większym uwzględnieniem własnej osoby, że świat się nie zawali, jeżeli czegoś nie zrobię, a czasem wręcz przeciwnie, że pomoże, wesprze, zadba.
Zapraszam na warsztat w nurcie lowenowskim, który będzie dotyczyć nie tyle na wrażliwości i empatii, czyli cech nam, ludziom potrzebnych do wspólnego życia, co nadmiernego skupienia na innych, niegdysiejszego sposobu poradzenia sobie z niesprzyjającymi okolicznościami. Warto to zaznaczyć, te dwie rzeczy łatwo sklejają się ze sobą. Pracując z ciałem, psychiką i emocjami, będziemy poznawać siebie, z jednej strony oswajać to, co w nas ukryte, z drugiej otwierać się na nowe.Warsztat skierowany jest do wszystkich, którzy:
⁃ Często czują się osamotnieni, niezależnie od tego, że mają rodziny, przynależą do jakichś grup, mają znajomych, przyjaciół. Pomimo tego wszystkiego, ich zwyczajowym doznaniem jest poczucie niezrozumienia i bycia opuszczonym

⁃ Są niezwyczajnie szybcy, sprawni, mają wyśrubowane standardy wobec innych, ale przede wszystkim wobec siebie, i uznają to za oczywiste, zrozumiałe, korzystne.

⁃ Umieją działać, ale nie umieją zaprzestać działania, bo wtedy czują się źle, dyskomfortowo, nie wiedzą, dlaczego, nie rozumieją, co się w takich chwilach dzieje,

⁃ Są samodzielni, samowystarczalni, generalnie „samo”, trudno im zwrócić się o pomoc, podzielić obowiązkami, obciążeniem, to dla nich coś obcego, wstydliwego, niewłaściwego.

⁃ Potrzebują mieć kontrolę, nie dopuszczają do sytuacji, gdy są jej pozbawieni, do braku wpływu,

⁃ Umniejszają i ignorują własne potrzeby, są w stanie dużo wytrzymać, nie zwracając uwagi np. na chłód, głód, niedospanie, zmęczenie, brak zasobów.

⁃ Wszystkich, z którymi zarezonowało to ogłoszenie.

Prowadzący: Jarosław Józefowicz + Asysta
Zapisy: tel. 533 782 123, mail: kontakt@holipsyche.pl
Termin: 13-14 czerwca br., sob. godz. 10-18, niedziela godz. 10-16 (każdego dnia przewidziana jest przerwa obiadowa i krótkie przerwy w trakcie zajęć)
Miejsce: Podamy wkrótce
Cena: 670 zł, 600 zł przy wpłacie do 28.05.2020
Opłatę i tym samym rezerwację miejsca, prosimy robić na konto ośrodka HOLIPSYCHE.
Nr. konta: 61 1140 2004 0000 3002 7586 7265
HOLIPSYCHE Joanna Józefowicz
ul. Kozietulskiego 1m2
01-552 Warszawa

W tytule przelewu prosimy podać nazwisko uczestnika oraz tytuł warsztatu.

Proszę zabrać ze sobą wygodny strój typu dres, większy ręcznik i wodę do picia.

Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona wielkością sali, decyduje kolejność zgłoszeń.

W przypadku rezygnacji do 7 dni przed rozpoczęciem cyklu zwracam opłatę. Przy rezygnacji późniejszej opłata przepada.

Przeciwwskazania do uczestnictwa w zajęciach:
– nadwrażliwość na krzyk
– terapia psychotropowa i stany psychotyczne
– ciąża i połóg
– aktualnie trwające stany ostre – pourazowe bądź infekcyjne
– padaczka, jaskra

W zajęciach nie powinny brać udziału pary, członkowie rodziny ani bliscy znajomi.
Prosimy o informację, jeżeli życzą sobie Państwo wystawienie faktury.

+48 602 788 785
jjozefowicz@psychologwarszawa.eu