Nie musisz wszystkiego! – Lowen; Analiza Bioenergetyczna. Czerwiec 2020 (Nowe Kawkowo)


nie musisz2-kopia 2Ile jeszcze muszę się nastarać, żeby wreszcie poczuć zadowolenie z siebie, by zyskać uznanie? Czy jeśli zrobię jeszcze jeden fakultet, kupię lepsze mieszkanie albo więcej zarobię – zasłużę na miłość? Czy dostrzegą mnie, jeśli mi się to wszystko uda? Czy usłyszę coś dobrego od bliskich, pochwali mnie szef? I chyba najważniejsze – czy choć przez chwilę uznam siebie i odpuszczę wieczne samo-niezadowolenie?

Nie mając akceptacji wewnątrz, szukamy jej na zewnątrz, z utęsknieniem czekamy na moment docenienia od innych. Kiedy on w końcu następuje (co przecież się zdarza od czasu do czasu), okazuje się, że jednak to nie to, że niewystarczająco, za mało, za słabo… Poddajemy w wątpliwość otrzymaną „nagrodę”, że ironia, złośliwość, że tym razem ktoś dał się nabrać, ale przecież w końcu się połapie… Tracimy pewność, więc zaczynamy od nowa. Tym razem postaram się naprawdę, bardziej, lepiej, zrobię więcej! Krok po kroku robi się z tego pogoń za chwilą uznania, w której gubimy kontakt ze sobą, zatracamy się w niej, ignorujemy coraz bardziej własne emocje i doznania, siebie… Stłumione przeżycia jednak nie znikają, tylko „wbudowują” się w nasze ciała, usztywniają je i uzbrajają, aż bolą – bólem tyleż cielesnym, co emocjonalnym. Coraz trudniej jest czuć się swobodnie i naturalnie. Przez napięcia i blokady nie może przepływać fala życia, przez zaciśnięte gardło trudno jest się wyrażać – krzyczeć, płakać, śmiać. W ogóle trudno jest cokolwiek poczuć i jakkolwiek być.

Jak by to było pozwolić sobie na mniej, wolniej, a czasami może nawet na wcale? Zgodzić się na to, co jest i żyć bardziej dla siebie? Jak pisała Alice Miller „Żadna droga w moim życiu nie była tak długa jak ta, która miała mnie zaprowadzić do mnie” Jeżeli jesteś w jakikolwiek sposób na tej drodze, zapraszamy na warsztat, w trakcie którego będziemy zbliżać się do siebie, przyglądać się relacji z sobą samym czy samą i na różne sposoby doświadczać.

Warsztat skierowany jest do osób, które:

–  zasługują na sympatię i miłość,

– wytrzymują, znoszą za dużo i za długo, w końcu wybuchają, niszcząc to, na czym im zależy        lub nie wybuchają, tylko tkwią w czymś, co ich przekracza,

– czują, że już nie dają rady, a nie mogą się do tego przyznać,

– starają się zadowolić i spełniać oczekiwania,

– podchodzą do życia perfekcyjnie i w sposób kontrolujący,

– przeżywają samotność i wyobcowanie,

– nie umieją być słabymi, wchodzić w zależność, korzystać z pomocy i troski innych,

– skrywają pokłady smutku, lęku i złości,

– wszystkich, z którymi ta treść w jakiś sposób rezonuje.

Prowadzący: Jarosław Józefowicz, asysta Marcin Bochenko i Iwona Tarnowska

Warsztat jest przeznaczony zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych w rozwoju własnym, a praca z ciałem daje dobre efekty również wśród osób „przepracowanych”, uruchamia nowe perspektywy, jest podejściem otwierającym, docierającym głęboko i kojącym.

Praktyki warsztatu obejmują:

 • pracę opartą na procesie indywidualnym i grupowym,
 • pracę z doświadczeniami psychicznymi, emocjonalnymi,
 • pracę z ciałem i oddechem,
 • ćwiczenia indywidualne i w grupie,
 • relaksację,
 • przestrzeń na omawianie doświadczeń.

Co zabrać ze sobą:

 • wygodne ubranie, typu dres lub legginsy,
 • duży ręcznik,
 • matę;
 • coś do zapisywania refleksji

O METODZIE, KTÓRE ZOSTANIE WYKORZYSTANA PODCZAS WARSZTATU:

BIOENERGETYKA LOWENA

To metoda pracy z ciałem wywodząca się z tradycji psychoanalitycznej, jednocześnie sięgająca w przeszłość, jak i umożliwiająca pracę nad tym co dzieje się tu i teraz w ciele, pozwala czuć się żywym i doświadczającym, daje dostęp do wglądu i doświadczenia.

Zdaniem Alexandra Lowena, twórcy tej metody, człowiek żyjący w jedności ciała i umysłu doświadcza harmonii – swobodnego przepływu energii życiowej. To jest właśnie to, co nazywa się „życiem pełnią życia”. Wszyscy natrafiamy jednak na przeszkody: blokady w ciele, napięcia. Często jest to prawdziwa zbroja, którą stworzyliśmy, by chronić się przed zranieniami i która oddziela nas od świata. Bioenergetyka może pomóc odzyskać naszą pierwotną naturę – otwartość na miłość, na wszelkie przejawy żywotności. Tak naprawdę chodzi o odzyskanie kontaktu z ciałem. To w nim zapisują się nasze doświadczenia. Ono ujawnia naszą historię – to, jak funkcjonujemy, jak czujemy, myślimy, jak wchodzimy w relacje.

CZYM SĄ ĆWICZENIA LOWENA?

Doświadczeniem, gdzie poprzez ćwiczenia uczymy się siebie na nowo. Zaczniemy od ćwiczeń pogłębiających kontakt z ciałem, aby czuć siebie lepiej, uwolnić się od biegających myśli w pewnym stopniu. Stopniowo pojawią się również ćwiczenia ekspresyjne i ćwiczenia, które pomogą w kontakcie z uczuciami związanymi z relacjami, ze stawianiem granic, z wyrażaniem własnych potrzeb. Wszystko to w bezpiecznej atmosferze i wśród ludzi z podobną ciekawością, którzy również szukają lepszego kontaktu ze sobą.

W CZYM MOGĄ POMÓC TAKIE ĆWICZENIA?

Dzięki pogłębianiu kontaktu z ciałem możemy stać się pełniejsi, bardziej spójni. Będąc bliżej siebie, lepiej czujemy i rozumiemy to co się w nas dzieje, wzrasta też umiejętność wyrażania tego co czujemy i myślimy. Podczas ćwiczeń możemy dotknąć bieżących konfliktów w życiu, bądź też takich, które pojawiły się kiedyś i ciągle żyją nie wyrażone gdzieś, głęboko w ciele. Ćwiczenia te są też świetne dla osób, które na co dzień czują się zamknięte, mało ekspresyjne, a chciałyby nad tym pracować w bezpiecznej atmosferze.

ORIENTACYJNY PROGRAM WARSZTATU 4-6 czerwca 2020:

4.06 (czwartek)
Przyjazd i rejestracja
20.00 – 21.00 spotkanie zapoznawczo-organizacyjne

5.06 (piątek)
09.00 śniadanie
10.00 – 13.00 warsztaty
13.30 obiad
16.00 -18.30 warsztaty
19.00 kolacja

6.06 (sobota)

09.00 śniadanie
10.00 – 13.00 warsztaty
13.30 obiad
16.00 -18.30 warsztaty
19.00 kolacja

7.06 (niedziela)
9.00 śniadanie
10.00 – 14.00 warsztaty (przerwa kawowa w międzyczasie)
14.30 obiad i wyjazd

PRZECIWWSKAZANIA DO UDZIAŁU W WARSZTACIE:

Metoda Lowena (Analiza Bioenergetyczna) to metoda silnie oddziaływająca na głębokie struktury psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Dzięki temu jest skuteczna, ale też nie w każdym przypadku dobrze po nią sięgać. Proszę o rozważenie, czy możecie z niej korzystać.

Sytuacje uniemożliwiające udział w zajęciach:

 • stany psychotyczne
 • terapia psychotropowa
 • ciąża i okres połogu
 • różnego rodzaju stany zapalne i ostre
 • padaczka
 • jaskra

Sytuacje, kiedy dobrze zachować szczególną ostrożność na siebie:

 • duża wrażliwości na silne bodźce, np. krzyk
 • okres karmienia piersią
 • stosowanie środków farmakologicznych
 • ogólny słaby stan organizmu

Jeżeli ktoś jest w trakcie terapii, warto uprzedzić swojego terapeutę czy terapeutkę, że planuje się wziąć udział w zajęciach bioenergetycznych.

W zajęciach (w tej samej edycji) nie powinny brać udziału pary, członkowie rodziny ani bliscy znajomi.

Zapisy: tel. 533 782 123, mail: kontakt@holipsyche.pl
Termin: 04.06 – 07.06.2020

MIEJSCE:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”,
Nowe Kawkowo 52a

CENA WARSZTATU: 890zł + koszty pobytu i wyżywienia
Gwarancją miejsca jest wpłata zadatku w wysokości 200 zł. Pozostała część kwoty (690 zł) jest płatna do dnia rozpoczęcia warsztatu, czyli 4.06.2020

Wpłaty przyjmujemy na konto:
61 1140 2004 0000 3002 7586 7265
HOLIPSYCHE Joanna Józefowicz, ul. Kozietulskiego 1m2 01-552
W tytule prosimy o wpisanie „Nie musisz wszystkiego, imię i nazwisko uczestnika”.

Zakwaterowanie w ośrodku: 32-85 zł/os/doba plus 85 zł/dzień całodzienne wyżywienie (trzy posiłki wegetariańskie). Rezerwacja miejsca bezpośrednio w Ośrodku mailowo: kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia).

Konieczne jest dokonanie rezerwacji w HOLIPSYCHE (warsztat) jak i w ośrodku Tu i Teraz (nocleg plus wyżywienie).

 Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.


W przypadku rezygnacji do 14 dni przed rozpoczęciem cyklu zwracamy zadatek. Przy rezygnacji późniejszej opłata przepada.

+48 602 788 785
jjozefowicz@psychologwarszawa.eu