Coaching

coachingnowaPoczucie niespełnienia to doświadczenie dosyć powszechne, można przypuszczać, że było, jest czy będzie udziałem większości z nas. Zazwyczaj kojarzy się z frustracją, poczuciem bezsensu, zagubieniem, itp. Przeżywamy je na skutek tarcia różnego rodzaju wewnętrznych dynamik i zewnętrznych uwarunkowań, które, pozostając w konflikcie czy sprzeczności, przysparzają bólu głowy i prowadzą do wypalenia. Z jednej strony jest coś, do czego jesteśmy przyzwyczajeni, nauczeni, wdrożeni, w czym wzrastaliśmy, itp.  Z drugiej chce się wydarzyć zmiana, coś nowego prze do głosu. Nowe na ogół ma „pod górę”, nie tak łatwo zostawić to, co było, zmieniać się, wszyscy mamy swoje ograniczenia, progi na których utykamy.

„Jadę tam, gdzie krążek dopiero się znajdzie, a nie tam gdzie jest jest” – zwykł mawiać Wayn Gretzky, były kanadyjski zawodowy hokeista na lodzie, jedna z najwybitniejszych postaci w tej dziedzinie sportu. Według mnie, jego słowa nadają się również do opisu coachingu. Coaching to pomoc w odczytaniu znaczenia nowego, pomoc w zrozumieniu „gdzie krążek się dopiero znajdzie” i wsparcie w dotarciu tam na czas. Z tą metodą wiążą się pojęcia „rozwój” i „postęp”, ruch do przodu w sensie bycia zdolnym czy zdolną do przyjęcia tego, co chce się wydarzyć.

Coaching nierozerwalnie wiąże się ze świadomością i realizowaniem potencjału w jego indywidualnym wymiarze. Tu nikt nie powie jak ma być, coach raczej świadomie towarzyszy w odczytywaniu  drogi, realizacji siebie i celów wynikających z wnętrza osoby z którą pracuje.

Służą do tego różnorodne narzędzia, techniki, umiejętności i zasoby, którymi dysponuje coach. W swojej pracy, oprócz wiedzy z zakresu coachingu, wykorzystuję psychologię klasyczną oraz psychologię zorientowaną na proces, co, jak pokazuje praktyka, świetnie się uzupełnia i sprawdza w pracy z osobami przeżywającymi przygodę życiowej metamorfozy.

 

Coaching może być z powodzeniem wykorzystany w różnorodny sposób:

  • Jest to dobra metoda, dla osób poszukujących inspiracji, ścieżki serca
  • Może być wsparciem dla tych, którzy są w trakcie życiowych transformacji
  • Posłuży ludziom potrzebującym określić siebie i istotne dla nich cele
  • Umożliwi łatwiejsze i bardziej świadome realizowanie własnego potencjału
  • Pozwoli spojrzeć z szerszej perspektywy na swoje potrzeby, wybory i decyzje

 

Warto również zaznaczyć, że coaching to nie psychoterapia. Psychoterapia sięga głębiej, jest pracą nad osobą, coaching głównie dotyczy realizowania celów, co czasem, a nawet często, zakłada rozwój osobisty, jednak w trochę mniejszym czy płytszym zakresie niż podczas psychoterapii. Oczywiście w coachingu można odnaleźć elementy psychoterapii, zresztą podobnie jak w psychoterapii można odnaleźć podobieństwa do coachingu, to się wzajemnie wspiera, doświadczenie terapeutyczne jest dużym zasobem coacha.

 

Jak to wygląda:

Sesje coachingowe trwają 55 min.Koszt jednej sesji coachingowej to 150 zł.

Spotkania odbywają się w ośrodku terapeutyczno – rozwojowym INSPIRO w Warszawie przy ul. Kozietulskiego 1 lok.2

Możliwe są sesje telefoniczne oraz poprzez skype lub innego rodzaju komunikatory.

 

Kontakt :

Jarosław Józefowicz

tel.: 0602 788 785

mail: jjozefowicz@psychologwarszawa.eu

skype: jaroslaw jozefowicz

 

+48 602 788 785
jjozefowicz@psychologwarszawa.eu