Warsztaty rozwojowe

warsztaty rozwojowe podpisWarsztaty rozwoju osobistego inspirują do szukania i odkrywania, otwierają i pozwalają docierać do zasobów, budują świadomość, wiedzę oraz praktyczne umiejętności. Są okazją, aby uczyć się poprzez doświadczanie, zadawanie pytań i poszukiwanie właściwych odpowiedzi.

Zagadnienia, którym warsztaty są poświęcone, zgłębiamy przy wykorzystaniu specjalnie przygotowanych ćwiczeń opartych na psychologii procesu, bioenergetyce Lowena i psychologii klasycznej, poprzez ukierunkowaną rozmowę, pracę z ciałem i emocjami, przestrzenią, ruchem, dźwiękiem i obrazem. Podczas zajęć znajdzie się czas i przestrzeń na poznanie i zbliżenie, ćwiczenia indywidualne, w parach i na forum grupy, swobodne wypowiedzi uczestników, przedstawienie ciekawych idei psychologicznych.

Prowadzę warsztaty różnego rodzaju, najczęściej weekendowe, poświęcone wybranemu tematowi oraz wyjazdowe, umożliwiające pracę nad sobą w kontakcie z naturą. Informacje o aktualnych wydarzeniach znajdują się tutaj:  wydarzenia.

Grupy

Praca w grupach ma szczególną specyfikę, nie przeznacza się tu może tyle czasu i uwagi dla poszczególnych osób, co na terapii indywidualnej, jest natomiast energia grupy, wspólne zaangażowanie, możliwość uzyskania informacji zwrotnej i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami. To wartość sama w sobie, jeszcze jeden znaczący czynnik wspierający proces rozwojowy czy terapeutyczny. Arnold Mindell, twórca psychologii procesu, tak pisze o tym w książce  Otwarte forum: “Zespół jest więc jak szaman, który uzdrawia innych, przyjmując na siebie chorobę i lecząc ją we własnym ciele”. A Carl Rogers, jeden z głównych  przedstawicieli psychologii humanistycznej i wybitny specjalisty pracy z grupami, podsumowuje własne doświadczenia w tym zakresie w następujący sposób: „W tego typu grupie człowiek poznaje siebie i wszystkich innych uczestników gruntowniej, niż jest to możliwe w zwykłych kontaktach towarzyskich, czy miejscu pracy.  Zyskuje większą znajomość swego wewnętrznego „ja”, które zazwyczaj jest ukrywane za fasadą. Dlatego też ma lepsze kontakty z innymi, zarówno w grupie jak i potem w codziennym życiu”.

Prowadzę grupy różnego rodzaju, najczęściej:

  • interpersonalne,
  • terapeutyczne,
  • grupy pracy z ciałem w oparciu o Bioenergetykę Lowena,
  • tematyczne, umożliwiające głębsze przyjrzenie się określonemu zagadnieniu.

Tutaj znajdują się informacje o aktualnych wydarzeniach tego rodzaju: wydarzenia.

Kontakt :

Jarosław Józefowicz

tel.: 0602 788 785

mail: jjozefowicz@psychologwarszawa.eu

skype: jaroslaw jozefowicz

 

+48 602 788 785
jjozefowicz@psychologwarszawa.eu